петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 149
home Регион

Во Србија близу 6.500 новозаразени – починале 40 лица

Во Србија близу 6.500 новозаразени – починале 40 лица

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 6.462 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 40 пациенти.

Тестирани се 21.190 лица. На респиратор се приклучени 191 пациент.

Коронавирус