понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 83
home Регион

Во Србија близу 3.000 новозаразени, починале 56 пациенти

Во Србија близу 3.000 новозаразени, починале 56 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 2.771 лице, а во исто време од овој вирус починале 56 пациенти.

Тестирани се 14.946 лица. На респиратор се приклучени 213 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 6.693.075, позитивни биле 1.235.828, а починале 11.281.

Коронавирус