вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Регион

Во Србија 91 новозаразени со коронавирусот

Во Србија 91 новозаразени со коронавирусот

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 91 луѓе со позитивни резултати од тестот за коронавирус, а едно лице починало, со што вкупниот број на смртни случаи се зголеми на 261.

Во последното деноноќие тестирани се 3.269 лица.

Од почетокот на епидемијата, во Србија има вкупно 12.894 заразени, а во моментов се активни 589 случаи од кои 19 пациенти се на респиратор.

Коронавирус