четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 158
home Регион

Во Србија, 6.903 новозаразени со Ковид-19 и 57 смртни случаи

Во Србија, 6.903 новозаразени со Ковид-19 и 57 смртни случаи

Според последните податоци во Србија се позитивни 6.903 граѓани, од 18.232 тестирани. Починале 57 лица.

На респиратори се 279 пациенти.

Инаки, заради тешката ситуација со коронавирусот во Србија трговските вентри, продавниците за гардероба, обложувалниците, казината, детските игротеки, фризерските и козметичките салини, не работат до понеделник во пет часот наутро.

Коронавирус