недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Во Србија 416 нови случаи на коронавирус, двајца починати

Во Србија 416 нови случаи на коронавирус, двајца починати

Во Србија се регистрирани вкупно 37.536 потврдени случаи на Ковид-19. Од последниот извештај, тестирани се примероци од 6.715 лица, од кои 416 се позитивни.

Во последните 24 часа починаа 2 лица, а вкупниот број на починати е 783.

Во моментов има 24 пациенти на апарати за дишење.

Досега во Србија за коронавирус се тестирани вкупно 1.263.246 лица.

Коронавирус