четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Регион

Во Србија 345 новозаразени со коронавирусот, починале 12 лица

Во Србија 345 новозаразени со коронавирусот, починале 12 лица

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 345 нови случаи на коронавирус, а тестирани се 7.032 примероци.

Во истиот период починале 12 лица. Процентот на смртност е 2,11 отсто.

На респиратор се 130 пациенти, а вкупниот број на активни случаи изнесува 3.911, објавено е на веб-страницата на српското Министерство за здравство.

Коронавирус