недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 0
home Регион

Во Србија 30 новозаболени од коронавирус, еден починат

Во Србија 30 новозаболени од коронавирус, еден починат

Според последните информации во Србија се регистрирани 30 нови случаи на коронавирус, а едно лице починало.

Во последните 24 часа биле тестирани 5.268 примероци, а 1.120.363 од почетокот на епидемијата.

Хоспитализирани се 279 лица, а на респиратор се приклучени 20 пациенти.

Коронавирус