среда, 11. мај 2022. Вести денес: 195
home Регион

Во Србија, 19 починати, 12559 новозаболени

Во Србија, 19 починати, 12559 новозаболени

Во изминатите 24 часа во Србија на корона вирус се тестирани 29365 граѓани, од нив позитивен тест имале 12559 лица.

Од последици предизвикани од вирусот корона починале 19 граѓани.

Во болниците низ Србија во моментов на респиратор се вклучени 88 пациенти.

Коронавирус