понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 80
home Регион

Во Словенија рекорден број починати

Во Словенија рекорден број починати

Во Словенија, 59 лица починаа од коронавирус во последните 24 часа, што е рекорден број, а потврдени се нови 1.302 случаи.

Како што беше објавено на Твитер профилот на словенечката Влада, во болниците има 1.299 пациенти, од кои 204 се на интензивна нега, пренесува агенцијата СТА. (МИА)

Коронавирус