среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 137
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Регион

ВО РОК ОД ЕДНА МИНИТА ТРИ ЗЕМЈОТРЕСИ – тлото на Измир денеска се тресеше

ВО РОК ОД ЕДНА МИНИТА ТРИ ЗЕМЈОТРЕСИ – тлото на Измир денеска се тресеше

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во дистриктот Карабурун, во турската провинција Измирм на брегот на Егејско Море.

Турската Управа за вонредни ситуации (АФАД) соопшти дека земјотресот бил во 16 часот и 10 минути по локално време на длабочина од 6,9 километри.

На истото подрачје утрово биле регистрирани три земјотреси, од кои два во рок од една минута. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија