среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Регион

Во регионот зимата веќе пристигна: Измерени минус 4 степени целзиусови

Во регионот зимата веќе пристигна: Измерени минус 4 степени целзиусови

Наместо есенски, се чини дека прво пристигнаа зимските температури, па така на Бјелашница денеска беа измрени минус 4 степени Целзиусови.

Во остатокот од Босна и Херцеговина е над 2 степени.

Сараевските метеоролози предупредуваат дека метеопатите може да почувствуваат мали потешкотии во утринските часови, претежно поради студеното време, зголемената облачност и појавата на магла.

 

Коронавирус