понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Регион

Во регионот цела ноќ врнеше снег без престан- еве каде зимата дојде уште во октомври (ВИДЕО)

Во регионот цела ноќ врнеше снег без престан- еве каде зимата дојде уште во октомври (ВИДЕО)

На социјалните мрежи, корисниците споделуваат снимки од снег што започна да паѓа на Бабановац, Влашиќ, но и во другите делови на Босна и Херцеговина.

Овие снежни врнежи биле очекувани со оглед на тоа што Федералниот хидрометеоролошки институт претходно најавил дека ќе паѓа на планините.

Сепак, корисниците на социјалните мрежи негодуваат поради снегот и наведуваат дека би било убаво снегот да паѓа само на планините, а не и подолу во градовите.

Коронавирус