петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Регион

Во пожар во Атина изгореа кутии со хуманитарна помош за Украина

Во пожар во Атина изгореа кутии со хуманитарна помош за Украина

Во пожар, што од засега непознати причини изби во надворешниот дел на спортска сала во Атина, целосно се уништени кутии со облека и покривки, дел од хуманитарна помош наменета за Украина, јави дописничката на МИА од Атина.

Во гаснењето на пожарот, што е ставен под контрола, интервенирале десет пожарникари со три возила.

Коронавирус