недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Регион

Во полициска акција откриена лабораторија со еден тон дрога

Во полициска акција откриена лабораторија со еден тон дрога

Во полициската акција „Уникат“ на подрачјето на Бања Лука, полицијата на Република Српска пронајде голема лабораторија за производство на марихуана и уапси четири лица.

Станува збор за вештачка лабораторија за производство на сканк, во која, според проценките, е пројаден еден тон дрога.

Акцијата е спроведена од полициски службеници при Управата за организиран криминал во Министерството за внатрешни работи на Република Српска, под надзор на Окружното јавно обвинителство на Бања Лука.

Коронавирус