вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 59
home Регион

Во Косово вратени 110 државјани од ИСИС (ВИДЕО)

Во Косово вратени 110 државјани од ИСИС (ВИДЕО)

Двајца борци на ИСИС и 74 деца заедно со 32 жени ноќеска со големи мерки на безбедност се вратени во Косово. Сите се косовски државјани.

Во Сирија е проценето дека има уште 30 борци со косовско државјанство и 49 жени и 8 деца.

Министерот за правда на Косово, Абелард Тахири, изјави дека на овој начин на овие луѓе ќе им се пружи втора шанса за живот.

Коронавирус