петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 154
home Регион

Во Косово 529 новозаразени – 12 лица починале како последица од коронавирусот

Во Косово 529 новозаразени – 12 лица починале како последица од коронавирусот

Во последните 24 часа се регистрирани 529 нови случаи на коронавирус во Косово, додека 12 пациенти починале како резултат на инфекцијата, објави Институтот за јавно здравје во Приштина.

Како што беше објавено на Фејсбук страницата на Институтот, последниот ден биле тестирани 4.413 лица.

Коронавирус