четврток, 5. август 2021. Вести денес: 165
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Регион

Во Косово 203 новозаразени со коронавирусот, починале четири лица

Во Косово 203 новозаразени со коронавирусот, починале четири лица

Националниот институт за јавно здравје на Косово синоќа соопшти дека вчера се тестирани вкупно 419 примероци, од кои 203 се позитивни, со што вкупниот број на заразни со коронавирусот на Косово достигна 4.715.

До сега починале 101 лице, а само вчера имало четири смртни случаи, кои покрај Ковид-19, имале и други хронични заболувања.

Вчера се лекувани 71 пациент, додека вкупниот број на излечени е 22.27, а активни се 2.377 случаи.

Коронавирус