сабота, 15. мај 2021. Вести денес: 88
home Регион

Во Хрватска починаа две бебиња позитивни на коронавирус

Во Хрватска починаа две бебиња позитивни на коронавирус

Две предвремено родени бебиња кои биле позитивни на коронавирус починале во болницата во Осијек.

Бебињата имале и други тешки истовремени заболувања.

Коронавирус