понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Во Хрватска има 657 случаи на заболени со коронавирус

Во Хрватска има 657 случаи на заболени со коронавирус

Во еден ден, во Хрватска се пријавени 71 нови случаи на коронавирус, што е значително помалку од петокот.

Инфицирани се вкупно 657, а 49 се излечиле.

Вчера Хрватска објави за смртта на уште две лица – 92 и 60-годишни жени кои починаа од вирусот, со што бројот на смртни случаи во земјата се искачи на петмина.

Коронавирус