четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Регион

Во Хрватска 5 нови случаи на коронавирус, од 2.101 заразени со Ковид-19 оздравеле 1.522

Во Хрватска 5 нови случаи на коронавирус, од 2.101 заразени со Ковид-19 оздравеле 1.522

Во последните 24 часа во Хрватска потврдени се пет нови случаи на Ковид-19, а едно лице почина. Вкупниот број на инфицирани лица изнесува 2.101.

– Во Хрватска 70. ден од епидемијата со новиот коронавирус на респиратор се 15 пациенти, а оздравеле 1.522 лица, изјави министерот за здравство Вили Берош.

За денеска е најавено дека ќе бидат објавени мерките за венчавки, погреби, отворање на спортските и детските игралишта.

Коронавирус