вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 177
home Регион

Во Хрватска 12 лица заболени со коронавирус

Во Хрватска 12 лица заболени со коронавирус

Од Клиниката за инфективни болести „Д-р. Фран Михаљевиќ“ во Загреб потврдија уште едно заразено лице со коронавирус.

Се работи за блиски контакти на вториот заболен од коронавирус во Вараждин, јавуваат од таму.

До сега во Хрватска се потврдени 12 лица, а во светот бројот на заразени вчера помина над 100.000 лица.

Коронавирус