недела, 20. септември 2020. Вести денес: 93
home Регион

Во Грција запленети 6,5 тони канабис и 258.000 таблети фенталин

Во Грција запленети 6,5 тони канабис и 258.000 таблети фенталин

Грчките власти запленија 6,5 тони марихуана и големо количество таблети фентилин на реморкер во близина на Крит.

Грчката крајбрежната стража соопшти дека канабисот и околу 258.000 таблети се пронајдени во тајна преграда на бродот.

Покрената е истрага, а крајбрежната стража не објави повеќе детали.

МИА

Коронавирус