сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Регион

Вo Грција регистрирани 10 нови случаи на Ковид- 19

Вo Грција регистрирани 10 нови случаи на Ковид- 19

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 10 нови случаи на Ковид-19 со што бројката на заразени се зголеми на 3.266 лица, јави дописничката на МИА од Атина.

На Кипар, откако пет дена по ред немаше ниту еден нов случај, денеска е регистриран еден. Бројот на позитивни на Ковид-19, од почетокот на епидемијата изнесува 986 лица.

Коронавирус