понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Во Црна Гора вкупно 84 лица инфицирани со коронавирус

Во Црна Гора вкупно 84 лица инфицирани со коронавирус

Во Црна Гора вчера се потврдени уште два случаи со Ковид-19, со што бројот на заболени се искачи на 84, соопшти црногорскиот Институт за јавно здравје.

Под здраствено-санитарен надзор во Црна Гора се 6.278 луѓе.

Најголем број заразени има во Тузим 31, а во Подгорица заразени се 28 лица.

Коронавирус