четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Регион

Во Црна Гора едно лице уапсено со 374 килограми марихуана

Во Црна Гора едно лице уапсено со 374 килограми марихуана

Полицијата во Подгорица денеска уапси едно момче од Никшиќ кај кого се пронајдени 12 патни торби со 374 килограми марихуана.

Момчето (24) е уапсено во населбата Загорич, на основа на информации добиени од колегите од Никшиќ, пренесува Радио телевизија Црна Гора.

Како што се наведува, дрогата ќе биде префрлена во Форензичкиот центар на вештачење.

Парламентарни избори 2020