сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 94
home Регион

Во БиХ во последните 24 часа починаа 93 лица како последица од коронавирусот

Во БиХ во последните 24 часа починаа 93 лица како последица од коронавирусот

Во последните 24 часа, во БиХ биле тестирани 3.071 примероци за коронавирусот, а новозаразени биле 856 лица. Дури 93 лица починале, кои претходно биле заразени. Вчера биле тестирани 3.375 лица, а имало 1.056 новоинфицирани и 54 починати.

Досега се тестирани вкупно 534.975 примероци, а SARS-CoV-2 е потврден кај 108.973 лица.

Коронавирус