сабота, 28. март 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

ВИДЕО: Земјотресот до земја срамни хотел, гостите завршија под урнатините

ВИДЕО: Земјотресот до земја срамни хотел, гостите завршија под урнатините

Албанија рано утринава беше погодена од серија земјотреси од кои најсилниот со јачина од 6,4 степени.

Билансот од земјотресот до сега како што известуваат тамошните медиуми е 7 загинати, над 300 повредени и е причинета голема материјална штета.

Во меѓувреме „БалканВеб“ пренесува дека целосно се срушил хотел на пет ката. Станува збор за хотелот „Мира Маре“, а медиумите јавуваат дека во него имало 4 лица за кои се претпоставува дека се под уранатините.