четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 128
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

ВИДЕО: Во Хрватска разбојници со динамит разнеле банкомат

ВИДЕО: Во Хрватска разбојници со динамит разнеле банкомат

Силна експлозија рано изутрината ги вознемири жителите на Ријека. Разбојници со експлозивна направа кренале во воздух банкомат на „Ерсте банк“ и заминале во непознат правец, пренесува „Нови лист“.

Во тек е истрага на местото на настанот после која ќе се знае дали крадците успеале да го испразнат банкоматот и колкава количина на пари е украдено.

Коронавирус