петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 40
home Регион

ВИДЕО: Торнадо во Ниш

ВИДЕО: Торнадо во Ниш

Детскиот парк во Ниш го погоди „пијавица“ налик на торнадо која фрлаше се околу себе во густ чад од прашина.

На снимката се гледа дека вртлогот завлекува детска количка и ја фрла на другата страна со голема брзина, додека наоколу летаа работи.

-Успеавме да најдеме телефон, јакна, наочари, табакера и детска количка. Децата се уплашија, но сите се во ред, напиша авторот на снимката.

Погледнете како изгледаше:

Коронавирус