среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 0
home Регион

ВИДЕО: Тепачка за дочекот на Стара Нова година

ВИДЕО: Тепачка за дочекот на Стара Нова година

Лидерот на опозицискиот Демократски фронт, Андрија Мандиќ на полноќ на насобраните им ја честиташе Православната Нова година, но во тој момент момче се качи на бината.

Тој го прекина говорот на Мандиќ со пцовка „Кој ја е.. Нова година“ и тргна кон Мандиќ, по што реагираше обезбедувањето.

Мандиќ порача дека се работи за слични инциденти како пред 20 години кога е обновена прославата на Православната Нова година во Подгорица.

Коронавирус