вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 36
home Регион

ВИДЕО: Тепачка во косовското Собрание

ВИДЕО: Тепачка во косовското Собрание

Пратеникот од Демократска партија на Косово, Џавит Халити, го удри пратеникот од Демократски сојуз на Косово, Арбен Гаши, на денешната расправа во Собранието.

Останатите пратеници спречиле посериозен судир.

Двајцата пратеници, по жестоката вербална расправија, отидоа чекор понатаму, па Халити го удри Гаши.

Претседателот на Собранието ги предупредил пратениците да се однесуваат согласно функцијата, но тие не го послушале.

Судирот меѓу пратениците изби за време на гласањето за судии на косовскиот уставен суд.

Коронавирус