вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Видео: Страшна несреќа го потресе регионот- работник паднал од зграда врз девојче кое поминувало покрај градилиштето

Видео: Страшна несреќа го потресе регионот- работник паднал од зграда врз девојче кое поминувало покрај градилиштето

Во Косовска Митровица утринава се случила страшна несреќа, кога работник кој работел на зграда паднал врз девојче кое поминувале покрај градилиштетот.

Повредени се и работникот и девојчето, а како што пренесува Новости.рс, работникот прво паднал врз бетонска тераса, а потоа и врз несреќното девојче.

Очевидците велат дека глетката била страшна.

-Продавава цвеќе кога слупшнав вресок за помош. Потрчав и видов човек кој лежеше и девојче кое беше без свест. Ја земав во раце и почнав да трчам по главната улица, Во еден момент наиде возило и само ја внесовме. На пат до болница таа се освести – рекол за Новости, Фатмир Љатифи.

Полицијата врши увид на лице место.

Коронавирус