петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 62
home Регион

ВИДЕО: Спасени 60 планинари во Албанија

ВИДЕО: Спасени 60 планинари во Албанија

Група од 60 планинари е спасена вчера попладне на планината Сотир на југот од Албанија, во близина на граница со Грција.

Едно лице е тешко повредено. Се работи за 17 годишно момче кое се лизнало и истото е пренесено во болница, јавуваат албанските медиуми.

Полицијата повикот за спасување го добила вчера околу 15:30 часот, а спасените планинари биле од повеќе градови од Албанија.

ЕУРО 2020

Македонија