среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Регион

ВИДЕО: „Соборен“ Еди Рама

ВИДЕО: „Соборен“ Еди Рама

На синоќешниот протест на опозицијата во Албанија беше урнат споменикот на Еди Рама поставен пред парламентот.

Со овој чин, здружената опозиција предводена од лидерот на Демократѕската партија, Љуљзим Баша, сакаа да испратат порака дека времето на владеење на премиерот Рама – завршува, пренесе Albanian Daily News.

Албанија е во тешка политичка криза поради инсистирањето на премиерот Еди Рама да одржи локални избори следниот викенд на што се спротивставуваат опозицијата и претседателот Илир Мета.

Коронавирус