четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Регион

ВИДЕО: Силно невреме во делови од Србија, паѓал град со големина на орев

ВИДЕО: Силно невреме во делови од Србија, паѓал град со големина на орев

Силно невреме вчера попладне погоди делови од Србија. Медиумите јавуваат дека во некои места паѓал град со големи на орев.

Во Нови Сад паднати биле неколку дрва, а причинета е и штета на автомобили кои биле паркирани во близина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Силното невреме било проследено со пороен дожд, град, грмотевици и засилен ветер.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Коронавирус