петок, 16. април 2021. Вести денес: 99
home Регион

ВИДЕО: Силна експлозија во Атина, целиот главен грчки град во темница!

ВИДЕО: Силна експлозија во Атина, целиот главен грчки град во темница!

Силна експлозија ноќеска околу 23.00 часот ги вознемири граѓаните на Атина.

Од објавеното видео кое што го пренесуваат регионалните медиуми може да се забележи дека станува збор за силна експлозија.

Како што пренесуваат истите експлозијата се случила во населбата Аспропригос во центарот од каде што со електрична енергија се снабдува цела Атина.

Коронавирус