понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 126
home Регион

ВИДЕО: Се силно се тресе- Снимен земјотресот во Албанија кој се почувствува и кај нас

ВИДЕО: Се силно се тресе- Снимен земјотресот во Албанија кој се почувствува и кај нас

Силен потрес во Албанија од 5 степени по Рихтер. Албански портал објави видео на кое се гледа како се ниша лустер во дом од моментот кога Корча е под влијание на земјотресот кој се почувствува и во Македонија со јачина од 4 степени, во Охрид, Ресен и Струга.

По овој потрес, следеа уште два силни од 4 степени, па помали од 2 и 3 степени.

Десетици земјотреси се регистрирани од вчера.

Коронавирус