среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 127
home Регион

ВИДЕО: Се полнат болниците со повредени, оклопни возила го обезбедуваат теренот, тензијата на Косово се зголемува

ВИДЕО: Се полнат болниците со повредени, оклопни возила го обезбедуваат теренот, тензијата на Косово се зголемува

Медиумите кај повредените во болница, обезбедувањето не дозволува да се снима. Ситуацијата тензична, не е позната состојбата на луѓето, оклопни возила кружат низ улиците, најблиските на повредените чекаат вести пред здравствената установа.

Коронавирус