вторник, 11. август 2020. Вести денес: 0
home Регион

ВИДЕО: Се е бело среде лето- Силно невреме ја погоди Србија

ВИДЕО: Се е бело среде лето- Силно невреме ја погоди Србија

Невреме проследено со гради и силен ветер, ја зафати вчера Србија.

Град со големина на орев ја погоди Меленица и создаде неверојатна глетка.

Републичкиот хидрометеоролошки завод издал предупредување за вчера попладнето, вечерта и ноќта кон недела. на интензивни грмежи со обилни врнежи, силен ветер и град.

Предупредувањето било дадено за западна, централна и северна Србија.

Коронавирус