понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 104
home Регион

ВИДЕО: Пороен дожд во Драч и Тимане ја отежнува ситуацијата во засолништата

ВИДЕО: Пороен дожд во Драч и Тимане ја отежнува ситуацијата во засолништата

Поројниот дожд започна во Драч предизвика дополнителни порблеми, пренесува ТВ21.

Од „ТВ21“ јавуваат дека како резултат на тоа, водата влегува во засолниште каде се сместени дел од жителите погодени од земјотресот.

Албанија беше погодена од земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер утрото на 26 ноември. Бројот на загинати од земјотресот во Албанија достигна 46, и 700 повредени.

Коронавирус