понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 112
home Регион

ВИДЕО: Поплави во регионот поради врнежите- низ улиците тече река

ВИДЕО: Поплави во регионот поради врнежите- низ улиците тече река

Српскиот републички хидрометеоролошки завод вчера предупреди на обилни врнежи.

Нестабилното време, проследено со врнежи и грмежи, забележано е во повеќе делови од земјата.

На друштвените мрежи се појави видео од Суботица, каде еден дел од градот е целосно поплавен.

Коронавирус