понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Регион

ВИДЕО: Полицијата бегаше од „Гробарите“, навивачите предизвикаа инцидент

ВИДЕО: Полицијата бегаше од „Гробарите“, навивачите предизвикаа инцидент

На вчерашниот натпревар помеѓу Партизан и Чукарички се случи инцидент во кој „Гроварите“ влегоа во конфликт со полицијата.

Партизан со 2:1 издвојува победа над Чукарички, а во еден момент во текот на второто полувреме околу стотина навивачи на Паризан ги избркаа припадниците на полицијата од јужната трибина.

За среќа на крајот немаше повредени.

Познато е дека „Гробарите“ честопати влегуваат во конфликт со полицијата.

Коронавирус