сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 117
home Регион

ВИДЕО: Погледнете како Хрватска денеска се тресеше

ВИДЕО: Погледнете како Хрватска денеска се тресеше

Централна Хрватска денеска во 12:20 часот повторно беше погодена од силен земјотрес.

ЕМСЦ објави дека епицентарот бил во близина на Петриња, а јачината била до 6,3 степени според Рихтеровата скала.

На YouTube каналот на 24сата.hr се појави видео кое е снимано во дом додека трае земјотресот.

Погледнете:

Коронавирус