петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Регион

ВИДЕО: Падна првиот снег во Хрватска

ВИДЕО: Падна првиот снег во Хрватска

Првиот снег на оваа сезона падна на далматинските Динарски Планини и Камешница, како и на планините долж границата со Босна и Херцеговина, објавија хрватските медиуми.

На највисоките делови на планините со над 1.600 метри надморска височина, температурата на воздухот падна на само еден степен, пренесува порталот „Далмација денес“.

Коронавирус