петок, 7. август 2020. Вести денес: 129
home Регион

ВИДЕО: Омиленото место на Македонците зафатено од големите поплави во Грција

ВИДЕО: Омиленото место на Македонците зафатено од големите поплави во Грција

Во текот на вчерашниотден силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд ја погоди северна Грција, а најлошо минале на Тасос, Халкидики и Кавала, јавуваат грчките медиуми.

Во некои места веќе е прогласена вонредна состојба,реките се излеале и на многу места го блокирале сообраќајот.

Коронавирус