вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 68
home Регион

ВИДЕО: Нова драматична снимка од маж затрупан под урнатините во Албанија

ВИДЕО: Нова драматична снимка од маж затрупан под урнатините во Албанија

Албанскиот медиум „BalkanWeb” објави ново видео на кое се гледа маж кој е затрупан под урнатините од земјотрсот кј ја погоди Албанија.

На видето, мажот пронајден од спасувачките екипи прашува колку луѓе се надвор.

-Има, има илјадници дојдено за да те спасат тебе, вели спасувачот.

Но, зошто не го отстраните ова, повторно прашува затрупаниот човек.

Затрупаниот маж вели дека само тој се наоѓа под рушевините, а спсувачот довикува по останатиот дел од екипата да го донесе потребниот алат за него извлекување. Во меѓувреме, дадено му е шише вода.

Коронавирус