петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Регион

ВИДЕО: Ноќеска во Србија пристигнаа нови 500 илјади дози вакцини на „Синофарм“

ВИДЕО: Ноќеска во Србија пристигнаа нови 500 илјади дози вакцини на „Синофарм“

Нови 500.000 дози од кинеската вакцина „Синофарм“ против коронавирус ноќеска пристигнаа на белградскиот аеродром „Никола Тесла“.

Авионот со кинески вакцини на аеродромот го пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

-Почитувани граѓани, покрај протоколот дојдов вечерва на аеродромот Никола Тесла, а зад мене е нашиот најголем авион А330, кој испорача 500.000 дози на кинеската вакцина Синофарм“, објави српскиот претседател Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил.

Коронавирус