среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Регион

ВИДЕО: Неред во Истанбул поради страшното невреме возила заробени во вода, граѓаните барале засолниште

ВИДЕО: Неред во Истанбул поради страшното невреме возила заробени во вода, граѓаните барале засолниште

Силно невреме го зафати вчера Истанбул и доведе до потешкотии во извршувањето на секојдневните обврски на граѓаните од турскиот град.

Невремето создало и големи гужви во сообраќајот, а неподготвените граѓани барале засолниште.

Некои возила останале заробени во вода. На терен излегле и пожарникарни екипи, како и тимови за спасување.

Причинета била и материјална штета на некои возила и станбени објекти.