сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 68
home Регион

ВИДЕО: На креветот свилена постелнина, а на неа 2,3 килограми хероин- полицијата уапси дилер во стан во Белград

ВИДЕО: На креветот свилена постелнина, а на неа 2,3 килограми хероин- полицијата уапси дилер во стан во Белград

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Белград, го уапси 33-годишниот В.Ч. поради постоење основи за сомнение дека извршил кривично дело, неовластено производство и ставање во промет опојни дроги.

Полицијата запленила околу 2,3 килограми хероин и околу 704 грама амфетамин.

При претрес на станот и другите простории кои ги користел осомничениот, полицијата пронашла дроги и две електронски ваги за прецизно мерење.

Осомничениот е приведен во Вишото јавно обвинителство во Белград.

Коронавирус