сабота, 28. март 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

ВИДЕО: Моментот кога спасувачките екипи жив ќе го извадат 33-годишното момче од целосно срушениот хотел во Драч

ВИДЕО: Моментот кога спасувачките екипи жив ќе го извадат 33-годишното момче од целосно срушениот хотел во Драч

Пожарникарите од Малакастар на социјалните мрежи објавија видео од спасувањето на 33-годишниот Адриатик Боде, кој што беше заробен под урнатините во познатиот хотел „Мира Маре“ во Драч.

Настанот се случил на 26 ноември, а во продолжение можете да го погледнете видеото од спасувањето: